"Kendi ile derdi olmayanın başkaları ile hiç derdi kalmaz"...

2015-02-20 21:55:00

"Kendi ile derdi olmayanın başkaları ile hiç derdi kalmaz"... demiş biri. İlham verdi...

 

Dün n'oldu?

Bir seans yaptım. Sağlık profesyonelleri katılımcılar vardı.. Konuyu bilenlerle çalışmak öğretici oluyor... Bilgiler daha bir güzel açılıyor. Hoşuma gitti. Devam edeceğiz.

Seans da fark ettiklerim şöyle; anlatıyorum. Ve göreceksiniz ki, bu ülkenin bi' türlü ilerleyememesini nasıl da gözler önüne seriyor. Hadi cahil cahildir ama okumuş cahillere ne demeli!

...

SORUN: Zihinde karışıklık...

Gittik geçmişe; çocukluğuna... Arkadaşımız, yaşamın zorluğunu erken fark edenlerden... 8 yaş, 10- 14... Sürekli zorluk, sürekli kaza, sürekli travma...

Ve en büyük darbeyi 10 yaşında geçirdiği kazadan sonra gittiği hastanede doktordan yemiş; "Cesedinizi götürün, yapacak bi' şey yok!" demiş... Sedyede yatan ve henüz ölmeyen birinin duyduğunu bilmeden. Belli ki önemsemeden.

Ve sonuç: Zamanında müdahale edilmediği için uzayan iyileşme süreci ve olunan 30 ameliyat daha!

Kime zarar? Hepimize!

...

İkinci büyük darbe de lise döneminde, bir öğretmeninden. Sağlık şartları yüzünden başına takması gereken bir aparatı adam şapka sanıyor. Çıkarttırmaya çalışıyor. Kim kazanıyor o. İyileşene kadar arkadaşımız okula gitmiyor. Al işte! kaybolan bir kaç yıl daha... (5 yıl)

Kime zarar? Hepimize!

...

Bu geçirdiğimiz iki saatte edindiğimiz bilgiler bunlardı. Değiştirdiğimiz gerçeklik algısı arkadaşımızın zihninde boşaltma sürecini başlattı. Şimdi maddi dünyada başarılı, manevi dünyada huzurlu yaşamasına rağmen bilincdışındaki bu yükler zihnini karışık tutuyor... Tedavimiz; affetme oldu. Neyse ki, arkadaşımız affetmeyi seçti... heart ifade simgesi

 

Ama asıl sorunun kökünü çözmemiz lazım.

Sorunun kökünde KİM OLDUĞUMUZU UNUTMAK vardı; sunni, Alevi, Hristiyan, Kürt, Türk, o, bu, şu! Çözeceğiz inşaAllah...

53
0
0
Yorum Yaz