Hayat değişirmiş avea'yla. İşte bendeki değişiklikler!

2016-03-27 14:46:00

İyi pazarlar Sevgili,

Sabah sabah facebook postlarını okurken, unutmaya çalıştığım bir deneyimime rastlayınca hatırladım ve sizleri de uyarmayı görev edindim. Farkındalık eğitmeniyim ben. Deneyimlediysem sorumluyum, biliyorsam sorumluyum, Görevliyim ben!

Arkadaşlar, facebook'da paralı bir tuzak var. Belki çok vardır ama ben benim deneyimlediğimi paylaşacağım. Geçen gün canım sıkkın, bir şeyleri bekliyorum, kafam dağılsın diye ana sayfayı inceliyorum. Orası da çok iç açıcı değil ama neyse! Amaç kafa dağıtmak-tı ki, gidip içsem daha ucuza gelecek bir olayla karşılaştım!

“Sizin quiziniz kim?” diye bir sıradan vatandaş ile ünlü birine benzerlik karşılaştırma yapan anketimsi bir sayfa.

Bir arkadaş paylaşmış sandım, (ki sayfamdaki herkesi tanımıyorum muhtemelen o kızı da tanımamam olası). Meğer sponsorlu bir duyuruymuş. Algı atlaması filan dikkatlice ölçülmüş, çalışılmış bence. Çünkü ben üçüncü gözü açık biriyimdir, enine boyuna bakmadan atlamam birşeylere (yani ara sıra sazanımdır :/ ). Ciddi bir tuzak bu. Becermişler vallahi. Tak diye mesaj:

"Mobil faturanıza yansıtmak istediğiniz Türk Telekom Mobil Ödeme işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir.” aldım.

“Hı!”

Ben anlayana kadar atı alan Üsküdar’a gitti bile!

“Durun! Ne zaman, kaça  aldım, nasıl aldım, acaba niye aldım, en önemlisi YA BEN DURUP DURURKEN NE ALDIM?” diye sorsam da bu konuda hiç bir bilgi yok. Sonra bir mesaj daha geldi:

“TEBRİKLER! En meşhur mankenlerin defilelerini ve görüntülerini takip edebileceğin joliess ile ÜNLÜLERİ VE MANKENLERİ sınırsız izle”

Diyor. Hmmm... Evet... Tabii çok lazım, hele şimdi. Evde neredeyse süs olarak duran televizyonu evden nasıl atacağımı düşünürken hem de!  

Ardından bir mesaj daha. 

"Türk Telekom kolay öde işlemi başarıyla gerçekleşti. Joliess aboneliğiniz başladı. Hattınızdan 14 TL/ 7 günlük abonelik ücreti alındı. İptaliçin İPTAL JOLIESS yazıp 6662’ye gönder. MH 0212 988 0201"

Son gelen mesajda Allah’tan bir muhatap telefonu var. Avea faturama yansımış bile anında. İptal ettirdim hemen. internetten araştırdım, Aralık 2015’ten bu yana şikayetleri okudum, alınan ücret 14 TL/ 7 günlük. Farketmez isen diğer hafta, diğer hafta da yansıyacak demektir. O zamandan bu yana aynı sorundan muzdarip binlerce kişi var. İptal ettirseler bile otomatik ödeme sürüyormuş.  İnsaflılar, siz uyanana kadar haftalık dolandırıyorlar!

Firmayı aradım. Genç  bir çocuk karşımda. Sordum ona ne aldığımı, nasıl, niye? Mankenleri izleyecekmişim işte! :) ))

“Şaka mısınız siz?” dedim. Muhatap istedim.

"Firmanız nerede geleceğim” dedim. İtalya'daymış!

"Türkiye’de yeriniz nerede" dedim? İtalya  cevabı hala. Oysa ki ben 0212 ... teli aradığımdan eminim. Bu kez çocuğa giydirdim. Kişisel :) Nerede çalıştığını bilsin, umarım işi bırakmıştır. Tutturdum;

“Bir muhatap istiyorum” diye. Cevap oldukça şaşırtıcıydı.

Avea” dedi genç adam. Ben şok oldum o anda!

Avea'yı aradım ilgilenip kayıt açtılar eksik olmasınlar. Sonra hemen mesaj gönderdiler.

“Değerli müşterimiz,

1-30694789661 numaralı kaydınız açılmış olup gerekli incelemeler başlatılacaktır. En kısa sürede konuyla ilgileniyoruz diye sonra dli tarafınıza bilgi verilecektir. “

1 gün sonra;

“Değerli müşterimiz, ilettiğiniz bildirim için incelemelerimiz sonuçlanmış ve hata olmadığı tespit edilmiştir. İyi günler dileriz”… Hönk! oldum. Benim dolandırıcılık  diye şikayet kaydıma gelen cevaba bakın hele!...

“Ben de size…..… diliyorum” dedikte sonra,(tabii ki içimden) bu konudan ne anladığıma baktım. Bence avea şöyle bir cevap gönderdi mealen;

“Biz baktık bu dolandırma da her şey usulüne uygundur. Ortağız biz, anlayın siz de!” cevabını almışım aslında:/

Çok kızgınım. Önce o uyduruk firmaya idi ama şimdi Avea’ya. Yıllardır sadakat gösterdiğim, iyi günümü kötü günümü paylaştığım bir servis sağlayıcı firmam idi. Severdim de. Çok yazık. Üzüldüm hala bir şeyler gönderip, satmaya, kandırmaya çalışıyorlar. Kalbim kırıldı bir kere. İPTAL EDECEĞİM TÜM SERVİSLERİ TOPTAN!

Konunun peşini bırakmadım, bu deneyimin sonu illa gelecek, takip illaki sürecek!

Ya arkadaşlar bana ahlaklı bir mobil servis sağlayıcı referans eder misiniz? Lütfen dikkatli olun. Sanal da bile çok gezenin ayağına, pardon parmagina b.k bulanabiliyor :)

 

İçimdeki Öz,İçindeki Öz'ü selamlar Sevgili

Güler Pınarbaşı

976
0
0
Yorum Yaz